Gyakori kérdések

1. Cipő kell az órákra?

Cipő csak a SpineStep órára kell, törölközőt viszont kérlek mindig  hozz magaddal!

2. Otthon is kell majd tornáznom?

Ha vannak már fájdalmas tüneteid igen, kell majd otthon is gyakorolnod, fogsz kapni házi feladatként gyakorlatokat, amelyekkel  emlékezteted az ideg-izom rendszered a helyes mintára. Viszont ezek könnyed, nem megerőltető gyakorlatok és időben se sok, kb. negyed óra.  Ez azért szükséges, hogy tudjunk majd a következő találkozáskor tovább haladni, hiszen a gyakorlatok egymásra épülnek, és természetesen azért is, hogy mihamarabb megszabadulj a helytelen testtartás okozta fájdalmaktól.

Ezek egyszerű, de mélyre vezető gyakorlatok, amik nem igényelnek sok időt.


3. Mennyi idő múlva lesz érezhető a tornák hatása?

Ez egyéntől és a problémától függ. Természetesen azok a problémák, amik évek vagy évtizedek alatt alakultak ki nem fognak egy csapásra megszűnni. Viszont fokozatos javulás várható, ha elég kitartó az ember és a mindennapi torna szokásává válik. Van aki egy-két hét után már jelentős javulásról számolt be. Tudni kell azt is, hogy a javulás néha nem egyenesen felfelé ívelő, hanem vannak kisebb visszaesések. Az a fontos, hogy ilyenkor ne keseredj el, ne add fel,hanem menj tovább az úton amin elindultál és egyre jobban és jobban leszel és egyre ritkábban esel majd vissza.

4. Az NMPT gyógytorna?

Habár az NMPT módszerét gerincspecialista gyógytornász állította össze a legmodernebb tudományos kutatások alapján, ez nem gyógytorna. Az NMPT prevenciós és rehabilitációs torna. Arra való, hogy megelőzd a gerincbetegségek kialakulását, mint például a porckorongsérv (gerincsérv), továbbá a rossz testtartásból eredő izomfájdalmak hatékonyan megszüntethetőek a segítségével és a gerinc "becsípődéses" panaszai is megelőzhetőek a gyakorlásával.

Ezen kívül porckorongsérves betegek rehabilitációs tornája: miután a gyógytornásznál végzett a beteg a terápiával jön képbe az NMPT. A porckorongsérv ugyanis miután meggyógyult, sajnos hajlamos kialakulni újabb és újabb gerincszakaszokon. Ezért nagyon fontos hogy a gyógyult páciens ne dőljön hátra, hanem folytassa a tornát az NMPT-vel, majd az NMPT gyakorlatait beépítve a kedvenc sportjába maradjon aktív egy életen át.

Diagnosztizált gerincproblémám van (gerincferdülés, Scheuermann-kór, Bechterew- kór) csatlakozhatok a tornákhoz?

Amennyiben az orvosodnak/gyógytornászodnak nincs ellenvetése, várunk sok szeretettel. Ami viszont nagyon fontos, hogy NEM a személyre szabott gyógytorna helyett, hanem az mellett, annak kiegészítéseként tudsz velünk tornázni.

Erősítem a has és a hátizmaim, de mégis fáj a derekam. Valamit nem jól csinálok? 

Nem azért fáj a derekad mert gyengék az izmaid, ezért nem oldja meg a problémát az erősítés. Az izomegyensúly borult fel, ezt kell helyreállítani. A civilizált életmódunknak "köszönhetően" néhány izom a testünkön túlfeszül, túldolgozza magát ezáltal a csigolyáinkat húzza össze - ez derékfájást okoz. Ezeket meg kell tanulni ellazítani. Aztán más izmok meg inaktívvá válnak, ezeket újra kell "éleszteni", hogy stabilizálni tudják a gerincet. Erre való az NMPT.

Hogyan tudok fizetni?

Vagy készpénzzel vagy a helyszínen történő utalással tudsz fizetni.

Spondylolisthesisem (csigolya elcsúszásom) van, jöhetek tornázni?

Amennyiben nincsenek tüneteid jöhetsz NMPT-re, segíteni fog stabilizálni a gerinced. Ha vannak tüneteid, előbb egy orvost és/vagy  gyógytornászt keress fel, majd a továbbiakban az Ő jóváhagyásuk után jöhetsz gerinctornára hozzám.

SI kezelésre szeretnék jönni, hogyan tudok bejelentkezni rá?

Kifejezetten SI kezelésre nem tudsz jelentkezni. Ennek az az oka, hogy  több probléma okozhat hasonló tünetet, ezért egy állapotfelméréssel kezdünk, ha panaszaid vannak. Nem biztos, hogy a Te esetedben az SI izület okozza a fájdalmad. Ha 3 pozitív teszt igazolja, hogy az SI izületed nem mozog megfelelően, akkor jön az SI kezelés. Lehetséges, hogy a Te esetedben más lesz a gond (például sérv), és akkor a tornát fogom javasolni. Az is előfordulhat, hogy összetett a probléma és az SI kezelés is szükséges, mert el van akadva az izület, de ezen kívül mindenképpen szükséged lesz a tornára is, mert a gerinced más részén is van "javítanivaló". Tehát  állapotfelmérésre jelentkezz, még akkor is ha úgy gondolod, hogy  neked az SI izületeddel van probléma!

Készítsd el weboldaladat ingyen!